Svatební focení

12.03.2020

Každý detail, emoce a tváře Vašich blízkých na fotografiích, které vytvoří nestárnoucí vzpomínku na Váš velký den od A do Z.

Před svatbou

Rezervace svatebního focení přijímám v průběhu celého roku. K závazné rezervaci termínu je třeba složit nevratnou zálohu ve výši 1000 Kč. Nacenění každé svatby je individuální, záleží na časové náročnosti a na Vašich požadavcích a přáních. Cenové rozmezí naleznete v záložce "CENÍK". 

Každému svatebnímu focení předchází osobní schůzka cca týden před samotnou událostí. Na schůzce mi prozradíte Vaše přání a představy ohledně focení a organizační věci z průběhu celé svatby. Probereme, jaké jsou Vaše priority při focení a následné úpravě fotografií. Čím více informací mi sdělíte, tím lépe můžu naplnit Vaše očekávání. 

Váš velký den

V den svatby přijedu na smluvené místo s potřebným vybavením. Je vhodné mě nakontaktovat na jednu osobu (většinou to je družička/svědek), která mi ukáže prostory, okolí a důležité osoby jako rodiče ženicha a nevěsty. U většího počtu hostů také může pomoci s koordinací při skupinkovém focení a při focení novomanželů bude nevěstě asistovat při úpravě šatů apod. Samozřejmě toto není podmínkou, ale z mých zkušeností vím, že tím tak chod věcí urychlíme a novomanželům odpadnou zbytečné starosti. 

Při celodenním focení fotím od příprav nevěsty až po volnou zábavu. Prosím, informujete své hosty, aby se svými fotoaparáty a mobily stáli vždy za mnou a nezakrývali tak důležitý okamžik. Při samotném focení nevěsty a ženicha je nejlepší, když budeme sami, pouze v doprovodu družičky nebo svědka. Na společné focení vyčleňte alespoň 1h, nespěchejte, tento okamžik se již nebude opakovat a hosté jistě rádi vyčkají. Ideální je, když toto focení proběhne až v pozdním odpoledni, kdy jsou světelné podmínky příznivější než za poledního ostrého slunce.

V rámci svatebního focení nabízím také předsvatební focení snoubenců v podobě klasického párového focení nebo zásnubního focení (fotografie se pak mohou použít na svatební oznámení nebo na "Save Date" kartičky). Dále nabízím focení při zkoušce svatebních šatů a focení rozlučky se svobodou. Rozlučku je tak možné odstartovat u mě ve studiu, kde vyfotím celou partu, přípitek s proseccem, budoucí nevěstu a případně nachystám balónkovou výzdobu. Focení rozlučky je možné nacenit i zvlášť a věnovat ho nevěstě jako dárek. 

Výsledek

Po samotném focení zasílám zpravidla nejdéle do týdne náhledy fotografií za společného focení nevěsty a ženicha. Z nich si sami vybíráte 20ks, které chcete dále upravit a retušovat, tyto fotografie jdou následně do tisku. Ostatní fotografie třídím sama a používám základní úpravy bez retuše – většinou je to 400-600 ks.  Celková doba zpracování svatebních fotografií je 2-4 týdny. Hotové fotografie dostanete v dárkové tašce nahrané na USB disku společně s tištěnými fotografiemi.