Newborn focení

15.03.2020

Newborn focení je focení novorozených miminek maximálně 14 dní po porodu. Miminko v této době většinu času tvrdě spinká a je možné s ním lépe pracovat. Na toto focení si prosím rezervujte termín již v těhotenství, po narození ho samozřejmě můžeme posunout, ale je důležité, abych s Vámi dopředu počítala.

Pokud toto období z jakéhokoliv důvodu nestihnete, nezoufejte. Miminko můžeme samozřejmě vyfotit v každém věku. Svoje kouzlo má pasení koníčků i první posazení. Doporučuji ale stihnout focení do cca 8. měsíce, pak už jsou dětičky hodně aktivní a stylizované focení je s nimi náročnější.

Jak probíhá focení?

Newborn je zpravidla časově náročnější než ostatní focení. Běžně se jedná o 2h i déle. Miminko se v tomto čase nejen fotí, ale i uspává, krmí, houpe, aranžuje do košíků apod. Pokud je Vaše miminko neklidné, plačtivé nebo má nějaký zdravotní problém, zvažte, zda focení neodložit. 

Fotí se nejen miminko samotné, ale i s rodiči nebo sourozenci. Předem se domluvíme o jaké typy fotografií máte zájem, abych vše připravila ještě před Vašim příjezdem. Při newborn focení ateliér hodně vytápím, aby miminku nebylo zima a cítilo se příjemně. Přizpůsobte tomu prosím i Vaše oblečení a barevně se slaďte s ostatními členy rodiny. Doporučuji vždy tlumené neutrální barvy a oblečení bez potisku. Miminko oblečte do bílého body a vezměte mu s sebou oblečky, v kterých ho chcete vyfotit. Pokud nic nemáte, nevadí, mám několik "modelů", které můžeme využít.

Pokud má Vaše miminko vyrážku, nebo mu prosvítají žilky, nebojte se, je to zcela běžné, a právě z těchto důvodů pokožku pečlivě retušuji. Na výsledné fotografii bude mít krásnou hladkou pleť právě jako miminko :). 

Výsledek

Po samotném focení zasílám zpravidla druhý až třetí den náhledy všech použitelných fotografií. Z nich si sami vybíráte ty, které chcete dále upravit. Počet fotografií je daný podle Vámi zvoleného balíčku. Pokud chcete vybrat fotografií více, není to problém a cena za jednu fotografii se vypočítá přímo z konkrétního balíčku. Upravené fotografie zasílám prostřednictvím úschovny v plném rozlišení na Váš e-mail. Velikost jedné fotografie se pohybuje kolem 20 MB.